עמוד הבית אודות מטבחי יוקרה מטבחים מודרניים מטבחים כפריים מאמרים איבזור פנים הדמיות צור קשר
 
תפריט התקשר צור קשר

קרמיקה למטבח – ללכת על הבלתי צפוי

תכנון של מטבח ביתי, נעשה על פי רוב ובצדק, מנקודת מבט מעשית, כלומר אנחנו יכולים לעבוד ולהשתמש במטבח בצורה פרקטית, בצורה נוחה ויעילה. לכן, גם העיצוב שלו יהיה בהתאם, במקרים רבים.
 
בנוסף לכך, הרבה פעמים אנחנו מעצבים את המטבח על פי פרמטרים כלליים, מעדיפים עיצוב שמרני, מתוך מחשבה שזה מתאים יותר למבנה בכלל ולחלל המטבח בפרט. אך זה לא מדויק, שכן, אם אנחנו נבחר דווקא בעיצובים פחות צפויים, בדברים יותר "חדשניים", ייתכן מאוד שאנחנו נהנה יותר, נכניס אלמנט של עיצוב ייחודי, ונשפר את הנראות שלו. יתרה מזו, אם נבחר ללכת על הבלתי צפוי, נוכל לייצר תשומת לב רבה יותר לעיצוב של המטבח, גם בפרטים שלא תמיד זוכים לתשומת לב.
 
אריחי קרמיקה למטבח היא אחת הדוגמאות הטובות לכך. מאחר ומדובר באלמנט שמספק מעטפת רחבה לאזורים נרחבים של המטבח, אם לא לכל המטבח, אז מן הסתם יש לאריחים משמעות רחבה בכל הקשור לעיצוב של המטבח.
 
כפי שנוכל לראות מיד, אנחנו יכולים למצוא קטלוגים נרחבים של אריחי קרמיקה למטבח, כאלה אשר יכולים להתאים לעיצובים של מטבחים מסוגים שונים. החוכמה היא כמובן לבחור את העיצוב הנכון, ביחס למבנה, וכן ביחס לעיצוב של המטבח על פי סוג ועיצוב הארונות, השיש ואלמנטים אחרים שנמצאים במטבח.
 
אנחנו יכולים למצוא רעיונות ומקורות השראה שונים עבור אריחי קרמיקה למטבח, לכן חשוב גם לא להתביית על סוג מסוים, אלא להיות עם ראש פתוח, להיות מוכנים לראות כמה וכמה דוגמאות, להתגמש, ואז להחליט מה בדיוק אנחנו רוצים.
איך בוחרים בבלתי צפוי
 
יש כמה אפשרויות בחירה עבור אריחי קרמיקה שונים, יש כמה אפשרויות של עיצובים לא שגרתיים.
 
למשל, אנחנו יכולים לבחור אריחים שמשלבים בתוכם דוגמאות שונות, בין אם זה של פרחים, כוכבים, פרפרים או כל דבר אחר. אלה יכולים להשתלב בצורות מגוונות בתוך האריחים, לכלול צבעים שונים, הם יכולים לעמוד כל אחד בנפרד ויכולים גם לייצר סיפור משותף.
 
אנחנו יכולים גם למצוא אריחים בשלל צבעים, באופן כזה ש"ישבור" את הצבעים שקיימים במטבח. למשל, אם יש ברשותנו מטבח בצבע לבן, אנחנו יכולים להשתמש באריחים בצבעים כהים, כאלה שגם משתלבים איתו וגם יוצרים ניגודיות בעין. אנחנו יכולים גם לייצר שילוב של צבעים שונים בשביל לייצר כמין "סיפור של צבעים". אם אנחנו בוחרים באופציה הזאת, הרי חשוב שתהיה התאמה, על מנת שזה לא יצור תחושה של בלגן בעיניים.
 
חשוב לציין עוד נקודה, אנחנו יכולים למצוא גם עיצובים שונים של המטבח עצמו כמובן, בין אם זה במבנה שלו ובין אם זה במאפיינים אחרים. אנחנו צריכים להחליט כיצד אנחנו מתכננים ומעצבים מטבח, שגם יתאים לנו לצורך שימוש יומיומי וגם יצור עניין מבחינת המראה והסגנון שלו. בתוך כך, נשלב גם אריחי קרמיקה מתאימים.