עמוד הבית אודות מטבחי יוקרה מטבחים מודרניים מטבחים כפריים מאמרים איבזור פנים הדמיות צור קשר
 
תפריט התקשר צור קשר

שיפוץ הדירה לא צריך להיות משימה קשה

 אחד החסמים העיקריים בפני שיפוץ בית הוא החשש מפני בלגן לאורך זמן רב. למעשה, במקרים רבים גם כשכבר ברור שאין ברירה אלא להחליף חלק מהתשתיות שהתיישנו וסובלות מתקלות חוזרות ונשנות, או כשאנחנו כבר כמהים לעיצוב חדש שיתאים למי שאנחנו היום ולא למי שהיינו לפני עשור או שניים, עדיין ישנה רתיעה מפני התחלת שיפוץ הדירה - בעיקר בגלל האמונה שאפשר לדעת מתי מתחילים לשפץ אבל אף פעם אי אפשר לדעת מתי הוא ייגמר.
אפשר להבין מדוע נוצרה האמונה הנ"ל אצל רבים מאיתנו אבל כדאי לדעת שיש גם אופציה אחרת: שיפוץ דירה בזמן שיא של עד 72 שעות, וכשנדרש שיפוץ מקיף ויסודי במיוחד - עד 21 ימי עסקים בלבד!
המפתח של שיפוץ דירות בזמן קצר (ולא רק כשמדובר על דירה קטנה, אגב) הוא תהליך עבודה מסודר שנשען על תכנון קפדני ועל ניסיון רב. לניסיון תפקיד מרכזי: הוא מוביל תכנון מדויק ויעיל במיוחד, ובנוסף הוא מאפשר לסנכרן בין כל אנשי המקצוע שלוקחים חלק בשיפוצה של הדירה כך שלא ייווצרו עיכובים מיותרים במהלך העבודה. הניסיון גם מבטיח ביצוע מוקפד ללא רבב של כל שלב ובסופו של דבר גם עלות שיפוץ דירה בעזרת חברה ותיקה ומיומנת תהיה נמוכה יותר.
 
תהליך העבודה שמבטיח שיפוץ דירה בזמן שיא
 
הבסיס של שיפוץ דירה במהירות מקסימלית הוא כאמור תכנון מיטבי. בהתאם, יוקדש זמן רב ואיתו תשומת לב מלאה לשלבים שלפני הבלגן וטרם הפגיעה בשגרת חייכם (שכאמור תהיה בסופו של דבר מינימלית). התכנון כולל קשב רב לצרכי הדיירים, לחלומות שלהם אודות כל חלל וכל נישה בבית ולמי שהם באופן כללי, כך שהעיצוב יהיה בהלימה מלאה לאופיים ולהעדפותיהם. לאחר מחשבה משותפת יוצגו בפני הדיירים מספר עיצובים שמהן הם יוכלו לבחור את זו שתבטיח חיים עם איכות גבוהה במיוחד. בהקשר זה כדאי לציין כי דווקא כשמדובר על דירות קטנות רצוי במיוחד להיעזר באנשי מקצוע מנוסים לטובת שיפוץ הדירה, שכן עיצוב דירה קטנה הוא אתגר גדול לנוכח החשיבות של כל מטר מרובע והרצון להבטיח מגוון רחב של אפשרויות גם בחלל מצומצם יחסית.
השלב הבא הוא רכישת כל החומרים הנדרשים לטובת השיפוץ. גם שלב זה מתבצע עוד לפני שהופכים את הדירה לאתר עבודות, והוא מבוסס על מכתב כמויות, מסמך צבע וכמובן התוכניות המפורטות והמדויקות. ניסיון עשיר מבטיח רכישה מדויקת - מצד אחד לא ייווצר מצב שבו באמצע השיפוץ, כשכל הבית הפוך, מתגלה מחסור בחומר מסוים או בפריט הכרחי, דבר שכמובן מעכב את כל העבודה, ומצד שני לא נקנים פריטים מיותרים שמגדילים את תקציב השיפוץ שלא לצורך.
כשהכל מוכן, כולל רהיטים שאותם אמורים להכין ספקים (למשל ארונות מטבח), נקבע המועד הסופי לתחילת העבודות בדירה, בהתאם להעדפות הלקוח וכך שהיציאה משגרת החיים הרגילה כמעט ולא תורגש. ביצוע העבודה בדיוק על-פי התוכניות, תוך פיקוח מלא על כל פעולה ופעולה ובעזרת אנשי מקצוע מיומנים מובילים לכך שהכל יתקתק בלי בעיות, בלי עיכובים ובלי טעויות שיש לתקן - וכך בתאריך המיועד (ולפעמים אפילו לפני) הדירה תהיה מוכנה עבורכם, בדיוק כפי שתמיד חלמתם ומבלי שנאלצתם לעבור תקופה קשה.